mBank

mBank je dceřinnou společností polské banky BRE Bank, která se vlastněná německou Commerzbank. Ta již na českém trhu působí, ale obě banky – jak Commerzbank, tak mBanka – budou působit samostatně. mbank se primárně zaměřuje na internetové bankovnictví a služby po telefonu. I proto zatím funguje pouze 10 finančních center (to jsou obyčejné pobočky) situovaných do větších měst a 17 tzv. mKiosků, ve kterých najdete terminály s přístupem na internet, přímou telefonní linku na operátory banky a finanční poradce. mBank se profiluje jako štíhlá a efektivní banka, jejíž hlavní služby realizujete po internetu nebo telefonu. Netradiční přístup v obousměrné komunikaci umocňují služby mFórum a mBlog, kam mohou lidé „v přímém přenosu“ psát své názory a připomínky. Základním stavebním kamenem nabídkového listu je mKonto. Mezi jeho hlavní přednosti patří, že nejenže založení a vedení účtu je zdarma, ale nejsou zpoplatněny například i příchozí a odchozí platby. Zřízení účtu trvá několik dní, když si po potvrzujícím e-mailu dohodnete termín podpisu slouvy. Tu vám přiveze kurýr až domů, přičemž ji pak zapečetěnou předá v bance. Dalším poměrně zajímavým produktem je spořící účet eMax, který vám ročně zhodnotí uložené peníze o 3%, což v porovnání s ostatním bankami není málo. Navíc v mBank neplatí žádná omezení při vkladech a výběrech.

K přístupu k účtu prostřednictvím internetu budete potřebovat pouze přihlašovací jméno a heslo, ale k provádění plateb vám budou na mobilní telefon přicházet autentizační údaje, které jsou pro potvrzení platby nezbytné. Velmi podobný systém používá i Česká spořitelna.

mBanka představuje zatím sysmpatickou alternativu velkým a zavedeným bankovním domům, ale její služby jsou zatím v plenkách. Na druhou stranu tolik obtěžující bankovní poplatky po vás nikdo chtít nebude.