Komerční banka

Komerční banka byla založena již v roce 1990, kdy se ze Státní banky československé vydělila obchodní část. Po dvou letech banka fungovala jako akciová společnost pod Fondem národního majetku ČR. V roce 1995 akcie Komerční banky vstupují na mezinárodní akciové trhy. Na sklonku roku 1997 vláda rozhodla o prodeji finančního ústavu soukromému investorovi. Prodej byl realizován o čtyři roky později za 40 miliard korun. Do Komerční banky vstoupila finanční skupina Société Générale a začala s personálními změnami a restrukturalizací do podoby moderního bankovního domu.

V součané době Komerční banka obsluhuje více než 1,6 milionu zákazníků. Provozuje 394 poboček a 673 bankomatů po celé České republice. Služby její stavební spořitelny Modré pyramidy využívá 747 klientů a penzijní připojištění si u Penzijního fondu KB zajistilo téměř půl milionu lidí.

Komerční banka nabízí přímé bankovnictví prostřednictvím služby Mojebanka.cz. Při zařizování služby si musíte vytvořit tzv. osobní certifikát, tj. bankou ověřený a autorizovaný RSA klíč o délce 1024 bitů. Ten se vygeneruje po splnění následujících kroků. Nejdříve si spustíte Certifikačního průvodce a vyplníte žádost o osobní certifikát. Potom navštívíte pobočku Komerční banky, u níž máte veden účet a podepíšete smlouvu. Nakonec si v cetifikačním průvodci vyzvednete svůj osobní certifikát, kterým se přihlašujete do systému internetového bankovnictví. Certifikát je chráněn vámi vytvořeným heslem nebo PIN kódem z vaší platební karty. Platnost je 1 rok, platnost osobního certifikátu na čipové kartě je 2 roky. Prodloužit si jej lze 30 dní před vypršením platnosti, na což vás Komerční banka sama upozorní.