GE Money Bank

GE Money Bank patří mezi největší bankovní ústavy v České republice. Vzhledem ke skutečnosti, že za ní stojí opravdu silné zázemí v podobě třetí nějvětší firmy z pohledu kapitalizace, nabízí GE Money Bank jistotu a spolehlivost. Její zaměření cílí na drobné klienty a malé a střední podniky. Vedle banky, které je v povědomí lidí nejznámější, působí na českém trhu ještě společnosti GE Money Multiservis a GE Money Auto. GE Money Bank má již více než milion klientů, kterým je k dispozici na 218 poboček a 600 bankomatů.

Vedle svého finančního zázemí je GE Money Bank známá také svou vstřícností ke klientům a stálému vylepšování svých produktů. V tomto směru drží banka několik prvenství. V internetovém bankovnictví jako první nabídla plnohodnotný elektronický výpis z účtů, zabezpečený internetový chat pro lepší komunikaci s klienty a hlavně službu GE Money Manager. Ten jako analytická nadstavba Internet Banky umožňuje kontrolovat příjmy a výdaje a plánovat rozpočet. Příjemné uživatelské prostředí podporuje i možnost graficky vyjádřit historii účtů. V minulém roce byl nárůst uživatelů o 310% a internetové bankovnictví GE Money Bank využívá 70% klientů. I proto získala Internet Banka Cenu veřejnosti Zlatá koruna pro rok 2009. Pro přístup do systému je vyžadováno heslo, všechny aktivní operace musíte navíc potvrdit podpisovým certifikátem. Služba Internet Banka Genius nevyžaduje žádné certifikační údaje, stačí pouze osmimístné heslo.

Dalšími produkty, které GE Money Bank nabídla jako první na trhu, jsou například v různých anketách oceňované služby Konsolidace půjček a Refinancování hypoték. Dnes samozřejmá čipová technologie na bankomatech se jako první objevila právě u GE Money Bank. Silné zázemí banky navíc umožňuje nabízet klientům nadstandardní služby, které jsou spíš normální u středních a větších podniků.

Celosvětový koncern General Electric si zakládá na sponzorování olympijského hnutí. Ve všech zemích, ve kterých působí podporuje tamější olympijské týmy a nejinak je tomu i u nás. Jako jeden z hlavních sponzorů stála GE Money Bank po boku českého olympijského týmu v Pekingu a smlouva byla prodloužena i na zimní olympijské hry ve Vancouveru v roce 2010 a letní v Londýně v roce 2012.